OcCre Exhibition base 240x115 mm – större träbas för färdiga skeppsmodeller
OcCre Exhibition base 240x115 mm är en utställningsbas i solid trä för kunder som vill ge sin färdiga skeppsmodell en stabil och mer genomarbetad presentation. Den något större ytan gör basen särskilt användbar för modeller som behöver lite mer utrymme utan att displayen tar över helhetsintrycket.
För återförsäljare är den här basen ett enkelt och relevant tillbehör att erbjuda tillsammans med marina träbyggsatser. Den hjälper kunden att tänka på slutpresentationen redan vid köptillfället och fungerar samtidigt som en kompletterande produkt för modeller som redan är färdigbyggda.
Basen levereras obehandlad och ej lackad, vilket gör det möjligt att anpassa utseendet efter modellens träslag, färgsättning eller kundens egen stil. Det skapar ett praktiskt tillbehör med låg tröskel och tydligt värde för både hobbybyggare och samlare.
Specifikationer:
- Tillverkare: OcCre
- Produktnamn: Exhibition base 240x115 mm
- Produktkategori: Utställningsbas / tillbehör för skeppsmodeller
- Mått: 240 x 115 mm
- Material: Solid trä
- Finish: Obehandlad, ej lackad
- Målgrupp: Modellbyggare, samlare och kunder som vill presentera färdiga skeppsmodeller
- Sortimentsfördel: Lättsålt displaytillbehör som kompletterar marina modeller och färdiga byggprojekt
